FAQ - časté dotazy

Bude výtisk barevně věrný?

K posouzení barevnosti obrazu doporučujeme použít co nejkvalitnější monitor. Máte možnost si stáhnout náhled obrazu a vytisknout si jej jako vzorek. Zde ovšem záleží na kvalitě vaší tiskárny. Důležité také je, že veškeré materiály a techniku máme barevně zkalibrované. K tisku používáme softwarový RIP a ICC profily jednotlivých materiálů. K náhledům a barevným kontrolám používáme kalibrované monitory, čímž je zajištěn nejlepší výsledek.


Jak lze obraz na stěnu zavěsit?

Motivy obrazů jsou často variabilní, takže je můžete podle potřeby zavěsit jak na šířku, tak na výšku. Proto jsou obrazy doručovány se závěsnými háčky, které si jednoduše připevníte na zvolenou hranu rámu dle individuální potřeby. Háček lze časem přemístit a vytvořit tak například z obrazu na šířku obraz na výšku.


Musí se obraz ještě nějak rámovat?

Nemusí. Obraz je vypnutý na tzv. blind rámu, tzn. na masivním dřevěném rámu. Potištěné plátno je částečně i s motivem nataženo přes hrany rámu tak, že je obraz připraven k instalaci na stěnu, bez následné nutnosti rámování. Pokud zvolíte obraz na desce, ten může i nemusí být zarámovaný.


Jaká je dodací lhůta?

Obrazy vyrábíme na základě Vámi vybraných parametrů tzv. na míru, výrobu tedy započneme až po přijetí objednávky. Doba dodání začíná běžet od přijetí platby na účet (platba bankovním převodem) nebo od přijetí objednávky s volbou platby na dobírku. Doba zpracování je závislá na množství aktuálně vyráběných zakázek, ale garantujeme dobu dodání max. do 7 pracovních dní. Pokud by nastala situace, která by mohla ovlivnit dobu dodání, budeme Vás neprodleně informovat.


Jak velký obraz je možné objednat?

Maximální formát, který v současné době nabízíme je 135 cm na šířku x neomezená délka.


Je možné plátno dopnout?

Pokud se Vám zdá, že plátno s postupem času povoluje, je možné jej jednoduchým způsobem dopnout a to díky kvalitnímu rámu s klínkovým systémem dopínání, který slouží právě k tomuto účelu. Sundejte obraz ze stěny a kladívkem jemně poklepejte všechny klínky z druhé strany obrazu. Při manipulaci s obrazem je dobré použít rukavice, aby nedošlo k obtisku prstů na tisku. Dále je vhodné při dopínání obraz postavit hranou na rovnou a čistou podložku. Zabrání se tak poškrabání tisku na bočních stranách obrazu.


Jaké varianty tisků a obrazů nabízíte?

Objednat můžete např. jen výtisk samotné fotografie (plakátový papír, PVC samolepka, tapeta). Nebo obraz tištěný na malířské plátno vypnuté na dřevěný rám (nebo samotné plátno, které si sami napnete) nebo obraz kašírovaný na KAPA - desce. Pokud by jste potřebovali obraz umístit do exteriéru, můžeme Vám nabídnout tisk na hliníkovou sendvičovou desku tzv. Dibond s následnou ochranou pomocí UV-laminace. Tyto tisky jsou pak chráněny proti vyblednutí na přímém slunci a zároveň proti mechanickému poškození a oděru.


Pokud jste zde nenašli odpověď na Vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Odpověď od nás obdržíte v nejkratší možné lhůtě.

Články


Všechny články

Dárkové poukazy

Dárkové poukázy

Objednávejte zde

Sledujte nás táké na:

Facebook Twitter

Rychlý kontakt

chciobraz.cz
Chýnovská 24
Tábor - Měšice

Info-linka: +420 608 445699
E-mail: info@chciobraz.cz

Napište nám