Obrazy na plátně, výprodeje obrazů - na co si dát pozor

Prodejců moderních obrazů na plátně je na internetu opravdu mnoho. Jak vybrat toho správného, jak se nenechat nachytat a nekoupit šmejd? V následujícím článku vám předložíme pár základních rad a informací o tomto druhu obrazů a o praktikách prodeje.

1. Výrobce / Prodejce obrazů

Na trhu tyto obrazy nabízejí jak přímí výrobci, tak i přeprodejci. Výhodou nákupu přímo u výrobce je většinou větší výběr z galerie motivů (výrobce nemusí držet obrazy ve všech motivech a velikostech skladem) a dále pak možnost objednání obrazu z vlastní fotografie. Nevýhodou nákupu obrazu od přeprodejce je neznámá velikost série (náklad) vybraného motivu, která může být z důvodu co nejnižší ceny opravdu obrovská. Potom se Vám může snadněji přihodit, že například na návštěvě u přátel objevíte stejný obraz na zdi, jako jste si nedávno pořídili do kanceláře.

Obraz v interiéru

2. Provedení, kvalita obrazů, materiály, výprodej obrazů

Důležité je také dát si pozor na materiály použité pro výrobu fotoobrazu. Ať už jde o kvalitu plátna, které by mělo být dostatečné pevné a alespoň částečně na přírodní bázi a nemělo by s časem výrazně povolovat. Jsou známé případy, kdy výrobce používá levný materiál, například banner (plachtovina), který se používá hlavně při výrobě reklamy. Takový obraz je sice levný, ale působí poněkud umělým dojmem a navíc tento banner pravděpodobně časem zkřehne a v hranách popraská. Pozor je potřeba si dávat také na výprodej obrazů, kde mohou být nabízeny obrazy s různými skrytými vadami.

3. Dřevěné rámy

Kapitola sama pro sebe jsou dřevěné blind rámy. Aby nedocházelo ke zkroucení rámu, musí být dřevo vyschlé a mít tu správnou vlhkost. Nezapomeňte, že každé plátno časem povolí, proto by obrazový rám měl mít nějaké řešení pro dopnutí plátna - nejčastěji klínkový systém ze zadní strany. Objevují se i obrazy vyrobené nalepením jakosi strukturovaného papíru na sololitovou desku. Takovéto výrobky poznáte opět podle podezřele nízké ceny.

Protože plátno se na rám napíná nejčastěji ručně, což není úplně jednoduchá záležitost, kvalita provedení také do jisté míry závisí na lidském faktoru, praxi a odpovědnosti osoby, která napínání provadí.

Několik užitečných rad a poznatků naleznete též v článku Obrazy na plátně, výprodeje obrazů - na co si dát pozor.

Dárkové poukazy

Dárkové poukázy

Objednávejte zde

Sledujte nás táké na:

Facebook Twitter

Rychlý kontakt

chciobraz.cz
Chýnovská 24
Tábor - Měšice

Info-linka: +420 608 445699
E-mail: info@chciobraz.cz

Napište nám